Szkolenie strzeleckie uczniów klas mundurowych

15 października 2019 r. uczniowie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego  w Prudniku uczestniczyli w szkoleniu w zakresie strzelectwa  sportowoobronnego na strzelnicy w Ścinawie Małej.

Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy. W ramach ćwiczeń praktycznych strzelali z broni bojowej długiej, czyli karabinków AK, PAC 15, Ak Sporter M, Ak Hellpup M i broni krótkiej – pistolet Glock, Walther i CZ. Oddawali z każdej broni po kilka strzałów, ucząc się jej obsługi i przyjmowania postaw strzeleckich w sytuacji statycznej i dynamicznej.

Atutem zajęć był fakt, że  broń palna z której strzelali uczniowie znajduje się na wyposażeniu Policji, Wojska Polskiego, oddziałów specjalnych i antyterrorystycznych oraz innych służb mundurowych. Odbyte ćwiczenia to kolejny krok przygotowujący uczniów do pracy w tychże służbach. Szkolenie prowadzone było przez kadrę instruktorów strzelectwa sportowego: Artura Buczka oraz Krystiana Trentkiewicza.

Równorzędnie ze szkoleniem grupa uczestniczyła w ognisku integracyjnym. Wyznaczono również miejsce z bronią pneumatyczną zwaną potocznie „wiatrówką”, gdzie uczniowie klasy I i II mieli do dyspozycji 4 sztuki karabinków i strzelali na dystansie około 10-20 m do tarcz pod okiem instruktora Krystiana Trentkiewicza kształcąc umiejętności strzeleckie.

Uczniowie świetnie się zintegrowali podczas wspólnego wyjazdu. Przy ognisku, dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami z aktywnie spędzonego dnia.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP III”dofinansowanegow ramach „Programu ograniczania przestępczości  i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 20182020”.